Wiesz już, w jaki sposób jadać, aby formą długo władać.
Znasz też zdrowe zamienniki oraz żywieniowe triki.
Dzisiaj jednak dla odmiany, o stylu porozmawiamy.
Lecz nie o tym, co jest modne, tylko o tym, co jest godne.
Zdrowy styl życia zgłębimy, dokładnie mu się przyjrzymy.
Już za chwilę Ci opowiem, co ma związek z Twoim zdrowiem.

KSIĄŻKA

„10 czynności dla zdrowotności według Tobiego, kotka psotliwego” to druga część przygód przezabawnego kociego bohatera. Tym razem uroczy Tobi zachęca najmłodszych do codziennego praktykowania 10 ważnych czynności, które są gwarantem zdrowia. Wśród tych czynności znalazły się m.in.: regularne spożywanie zdrowych posiłków, picie wody, dbanie o higienę, nauka w szkole, zabawa, aktywne spędzanie wolnego czasu, czytanie książek czy spanie. Ponadto książka zachęca do nawiązywania przyjaźni oraz akceptacji siebie i otoczenia „bo im więcej różnic mamy, bardziej się uzupełniamy”. Integralną częścią publikacji jest gra planszowa "Kraina Pokus". Odwiedzając to niezwykłe miejsce każdy będzie miał niepowtarzalną możliwość zmierzyć się z pytaniami i smakowitymi zadaniami, które przygotował sam Tobi. Wspólna gra poprawi złe relacje z jedzeniem oraz uzdrowi złe nawyki żywieniowe każdego dziecka. Przemierzanie kolejnych pól na planszy ułatwi animowany kotek psotek rzucający kostką, a na wygranych czeka dyplom – symbol zwycięstwa nad swoimi pokusami!

Po śniadaniu czas na mycie. Zrób to także należycie:
Weź szczoteczkę w swoje dłonie, umyj zęby – to nie koniec.
Dobrze namydl swoje łapki, w brudzie czyhają pułapki,
Tam wirusy, tam bakterie i to nie są fanaberie.
Różnych rzeczy dotykamy, z zarazkami kontakt mamy.
Wtenczas łatwo o chorobę, a ona w nas wzbudza trwogę.

ATUTY KSIĄŻKI

INTERAKTYWNA GRA PLANSZOWA
WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ KOMPETENCJI

Integralną częścią książki jest gra planszowa „Kraina Pokus” (od 2 do 4 graczy), która kusi wieloma smakowitymi zadaniami tj.: zjedzenie jabłka, schrupanie marchewki, wykonanie kilku pajacyków, wypicie wody. Dzięki grze dziecko usystematyzuje swoja wiedzę dotyczącą żywienia i zdrowego stylu życia. Wspólna gra z dzieckiem to nie tylko wspaniałe spędzenie wolnego czasu, ale również wspaniała szansa na poprawę złych relacji z jedzeniem oraz uzdrowienie jego nawyków żywieniowych (i nie tylko!). W książce nie mogło zabraknąć przepisów na zdrowe przekąski, które z łatwością można przygotować w domu. Co więcej, aby umilić i urozmaicić grę kostką może rzucać także sam animowany Tobi.

POBUDZENIE KREATYWNOŚCI
I POPRAWA SPRAWNOŚCI MANUALNEJ

Dodatkami do gry przeznaczonymi do samodzielnego montażu są kostka oraz pionki. Przed wykorzystaniem wymagają przygotowania poprzez: wycięcie, pomalowanie, złożenie oraz sklejenie. Czynności te są znakomitymi ćwiczeniami umiejętności manualnych, koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz dokładności. Pozwalają rozwijać wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia. Ich samodzielne wykonanie pozwoli odczuć dziecku wewnętrzną radość i satysfakcję.

ŁATWY PRZEKAZ

W książce nie zabraknie zabawnych, rytmicznych rymowanek, dzięki którym dziecko bez trudu przyswoi nowe treści. Co więcej, dzięki przyjaznej relacji z Tobim, dziecko będzie chciało wykorzystywać jego wskazówki w praktyce! Prawie 100 kolorowych ilustracji nie tylko pozwoli lepiej i efektowniej zrozumieć poruszane zagadnienia i wczuć się w ich klimat ale również pobudzi jego wyobraźnię. Wysoce czytelna, schludna i dokładna czcionka ułatwia czytanie nawet najmłodszym Czytelnikom.

Wiesz, co daje nam czytanie? Wspiera zapamiętywanie,
Pracę mózgu stymuluje, dłuższe życie gwarantuje,
Wyobraźnię nam rozwija, wiedzę na wyżyny wzbija,
Też wspomaga koncentrację oraz świata eksplorację.
Jest rozrywką doskonałą, frajdę daje nam niemałą,
Znakomicie relaksuje i napięcia redukuje.

Książkę można zamówić za pośrednictwem serwisu allegro.pl link do aukcji:

pcq

Dzień już minął czas na spanie, a nie na smartfonie granie.
Laptopy i komputery - odkładamy te bajery.
Telewizor też żegnamy, bo o dobry sen dziś dbamy.
Wiesz, że gdy nie dosypiamy, mniej energii wtedy mamy?
I co gorsza, głód się wzmaga i do tego rośnie waga.
10 godzin trzeba sypiać, by się zdrowiu nie wymykać.

recenzje

Polecam tę pozycję wszystkim rodzicom, którzy na co dzień słyszą od swoich dzieci: „nie zjem owoców i warzyw, bo nie lubię”, „..nie chce mi się iść pobiegać”, czy „lekcję odrobię później”, sięgnijcie po nią, a Tobi nauczy Wasze pociechy 10 czynności dla zdrowotności. (Czytaj więcej)

Grażyna Szafraniak
dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin


Kot Tobi - edukator, krok po kroku, inspiruje odbiorcę przekazując mu mnóstwo ciekawostek przepełnionych wiedzą i humorem. Koniecznie musicie się zapoznać z jego ważnymi wskazówkami, które posłużą „zdrowotności”. (Czytaj więcej)

Małgorzata Rokicka-Szymańska
emerytowany bibliotekarz Książnicy Podlaskiej
w Białymstoku


Warto sięgnąć po książkę „10 czynności dla zdrowotności według Tobiego, kotka psotliwego”, ze względu na jej walor edukacyjny i zabawowy. Razem z pierwszą częścią przygód Tobiego, jest doskonałym przewodnikiem dla rodziców i dzieci w kwestii zdrowego stylu życia i odżywiania się. (Czytaj więcej)

Karolina Prusik
koordynatorka DKK w województwie pomorskim


Kotek Tobi, który w przebojowy sposób nauczył nas zdrowego odżywiania, wraca w kolejnej książce, aby zwrócić naszą uwagę na styl życia. Higiena, ruch, nauka, odpoczynek i sen mają równie ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Prosty język ułatwia zrozumienie tych prawd nie tylko dzieciom, a zabawne rymowanki - zapamiętanie uniwersalnych zasad zdrowego trybu życia. (Czytaj więcej)

Albina Cioć
bibliotekarka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
im. Prof. Eugeniusza Wanieka


Jeśli marzysz o tym, aby wychować dziecko na zdrowego, wrażliwego i świadomego człowieka, poczytaj mu opowieści Tobiego, kotka psotliwego. (Czytaj więcej)

Jolanta Chrostowska-Sufa
redaktorka, korektorka, recenzentka,
autorka bloga Pociąg do ksiąg


Patroni medialni:

Kontakt

pcq