Tob z lupą

Jasiu, Grzesiu, Aniu, Marto, dziś się dowiesz, co jeść warto.
Co w owocach jest schowane, tak przez wszystkich uwielbiane,
Co w słodyczach się ukrywa, co zdrowego jest w warzywach,
Czy śniadania jadać trzeba, czym zastąpić kromkę chleba,
Czy dzień spędzać na kanapie, bo ruch sprawia, że się sapie
I się męczy nasze ciało? O tym dowiesz się niemało!

KSIĄŻKA

Żywieniowe Przygody Tobiego, kotka psotliwego to pięknie wydana książka dla dzieci w wieku 6+ z kolorowymi ilustracjami. Kotek psotek, za pomocą zabawnych rymowanek, zachęca dzieci do zdrowego odżywiania i opowiada o swoich kocich perypetiach. Ale to nie wszystko! Aby zastosować poznaną wiedzę w praktyce w książce znalazło się, aż 20 przepisów na zamienniki tradycyjnych i niezdrowych słodyczy, słonych przekąsek czy fast-foodów! Dzięki nim wspólnie z dzieckiem możesz stworzyć lekkie alternatywy batonów, ciastek, lodów, chipsów, orzeszków, paluszków, burgerów, tortilli, pizzy (…) i cieszyć się ich znakomitym smakiem. To prawdziwy raj dla podniebienia!

Tob z kciukiem

Żywieniowa ważna rada: pięć posiłków co dzień zjadaj!
Nie za dużo, nie za mało, tak, by w brzuszku nie burczało.
Pięć dań smacznych, niezbyt dużych wyśmienicie zdrowiu służy.
Każde inne ma zadanie, do pory dopasowanie.
Kto jada rzadziej, robi błąd, bo bez jedzenia będzie wiądł.
Będzie słaby, osowiały a to nie są ideały.

Atuty książki

TEMATYKA

Książka ma na celu wyjaśnić najmłodszym znaczenie zdrowego odżywiania i pomóc im kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Niestety problem nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży w naszym kraju stale narasta. Obecnie dotyczy on już około 10% małych dzieci (1-3 lata), 30% dzieci w wieku wczesnoszkolnym i niemal 22% młodzieży do 15 roku życia. Dbając o profilaktykę zdrowia możemy zatrzymać tę niekorzystną tendencję!

ROZWIJANIE KOMPETENCJI DZIECKA

Wykorzystując przepisy zawarte w książce zadbasz nie tylko o zdrowie swojego dziecka, ale także rozwiniesz jego kompetencje! Zachęcając dziecko do wspólnego przygotowywania posiłków oswajasz je z jedzeniem oraz uczysz odpowiedzialności, samodzielności, logicznego myślenia oraz kreatywności . Ponadto, dziecko nabywa umiejętności współpracy i działania w grupie . Wspólne gotowanie pozwala wzmocnić Waszą więź i daje dziecku odczuć satysfakcję z wykonanego działalnia. To doskonały sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu!

PRZEKAZ

W książce zastosowano rymowane i rytmiczne wierszyki, dzięki którym dziecko bez trudu zapamięta i przyswoi nowe treści! Co więcej, wykorzystano w niej wysoce czytelną, schludną i dokładną czcionkę, stworzoną specjalnie z myślą o najmłodszych, która ułatwia czytanie!

pcq

Wiesz, że psocić strasznie lubię? Czasem sobie coś poskubię,
Na wysoki stół wskakuję, bochen chleba naśladuję.
A gdy blady świt nastaje, to 100 % z siebie daję.
Miauczę pięknie wniebogłosy, każdy słyszy te odgłosy.
Ale umiem mówić dość, taki ze mnie równy gość ;-)

OFERTAŻywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego
Cena 39,99 zł


Co zyskujesz poza książką?


1) ZAKŁADKĘ do książki przedstawiającą rymującego kotka psotka.

2) Motywacyjny MAGNES na lodówkę.

3) Prawdziwy autograf Tobiego w skali 1:1!

Chcesz otrzymać dedykację? Jeśli tak pamiętaj aby w wiadomości przy zakupie, podać imię osoby, dla której ma być zadedykowana książka.

To niezwykły prezent dla dziecka!


Książkę można zamówić za pośrednictwem serwisu allegro.pl link do aukcji:

pcq

pcq

Woda to znakomity lek, pozwala wrzucić wyższy bieg.
Ma bogactwo niewidzialnych tych składników mineralnych,
Co to rozwój wspomagają, o organizm dobrze dbają.
Koncentrację też poprawia, osłabienia nas pozbawia.
Woda mocy w bród dodaje, każdy silny wnet się staje.
Po niej pamięć nie szwankuje i ja wcale nie żartuję.

Kilka słów o autorce

Marzena Żurek

Doradca i edukator żywieniowy, pedagog, specjalista ds. psychodietetyki, dyplomowany coach zdrowia i żywienia oraz promotorka zdrowego stylu życia. Stara się nieustannie poszerzać i uaktualniać swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych. Wszystko po to, aby zagwarantować holistyczne podejście i rzetelną wiedzę opartą na dowodach naukowych. Jest aktualną laureatką plebiscytu Hipokrates, przyznającego jej tytuł Dietetyka Medycznego Roku województwa śląskiego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi i dziećmi. Specjalizuje się w trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Głównym obszarem jej działalności jest praca z osobami zmagającymi się z nadwagą i otyłością oraz chorobami metabolicznymi.

Uwielbia w sposób prosty i ciekawy dzielić się swoją wiedzą z innymi. Podczas spotkań autorskich i warsztatów kulinarnych w sposób interesujący przekonuje uczestników do wdrażania zdrowego stylu życia, jednocześnie udowadniając im, że może to być nie tylko łatwe i przyjemne, ale także stanowić świetną zabawę! Wszystkie formy spotkań, spotykają z bardzo dużym zainteresowaniem i na długo zapadają w pamięci uczestników. Wielokrotnie pełniła rolę eksperta telewizyjnego (TVS) i radiowego (Radio Katowice) propagując ideę zdrowego odżywiania. Jest autorką licznych artykułów publikowanych w ogólnopolskiej prasie tj. Małe charaktery, Głos pedagogiczny, Świat Seniora, Monitor dyrektora przedszkola, Magazyn Dzieci, Świat Pierwszoklasisty, Świat Przedszkolaka, Poradnik z serii wydawniczej Super Hobby: Ziemniaki w roli głównej oraz w internecie m.in. Miasto Dzieci.Uwielbia zwierzęta, szczególnie swojego kota Tobiego, który stał się jej inspiracją i został bohaterem książki dla dzieci „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego”! W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni i… pisze. Poza książką dla najmłodszych jest także autorką pierwszej książki dla seniorów pt.: „Dieta dorosłego człowieka”. Pozycja ta stanowi przystępne i praktyczne kompendium wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i zasad komponowania pełnowartościowych posiłków. Więcej o książce przeczytasz tutaj.

Recenzje

Marchewka jest bleee, zielone w zupie nie wchodzi w rachubę, a słowo “warzywa” powoduje krzyk… Skąd my to znamy, prawda? :) Dlaczego dzieci nie lubią warzyw? I czy tak musi być? Otóż nie…. I udowadnia to kot Tobi :) Ten mały puchaty kotek, bohater książki „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego”, zapewne skradnie serca najmłodszych, wskazując im właściwą drogę do zdrowego odżywiania. Marzena Żurek, autorka książki i właścicielka Tobiego, dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem dietetyczki i proponuje wszystko, co najlepsze dla dzieci. (Czytaj więcej)


Czasem trudno jest przekonać dzieci do tego, by wybrały jabłko zamiast czekoladowego batonika. Jeśli w domu pojawia się problem ze zdrowym żywieniem, warto sięgnąć po pomoc kota Tobiego, który wie wszystko o tym, co należy jeść, żeby cieszyć się dobrą kondycją. Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego Marzeny Żurek to zbiór prostych rymowanek, które mali odbiorcy szybko zapamiętają, wprowadzając w życie pozytywne nawyki żywieniowe. (Czytaj więcej)


Mam w domu typowego niejadka, ale takiego który nie zje niczego pożywnego, ale słodycze czy fast food jak najbardziej. Zawsze szukałam alternatywy, ale się nie udało. Dlatego bardzo się ucieszyłam, że wyszła na rynek książka, która w zabawny i przystępny sposób dla dzieci tłumaczy co jest zdrowe a co nie. (Czytaj więcej)


(...) Rymowane opowieści Tobiego polecam zdecydowanie zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom, bo niezwykle ciekawe, mądre i motywujące treści, mogą stać się inspiracją dla każdego odbiorcy, który chce zmienić swoje nawyki żywieniowe. Oryginalny efekt otrzymamy, kiedy mamy możliwość przeczytania jej razem z dzieckiem/dziećmi na głos, bo wtedy treść uzyskuje zupełnie innego wydźwięku. Przy okazji możemy podyskutować o poruszanej przez autorkę tematyce i problemach, dzisiaj niezwykle istotnych kwestii, które określane już mianem chorób cywilizacyjnych. (Czytaj więcej)


Dzieciom prawidłowe odżywianie na ogół kojarzy się z niesmacznym, choć zdrowym jedzeniem. Jednak prawdopodobnie smaków można się nauczyć, czemu by zatem nie spróbować czegoś nowego? Naprawdę warto od najmłodszych lat wpajać naszym pociechom także to, jak ważne są regularne posiłki. Nabyte przez nie, dzięki naszej pomocy, nawyki żywieniowe zaowocują w przyszłości ich dobrą kondycją i koncentracją. To wszystko wcale nie jest takie proste, dlatego zalecane jest wspomaganie się książkami poruszającymi ten temat. Wówczas łatwiejsze są starania o zachowywanie zdrowych przyzwyczajeń związanych z jedzeniem. Nasz blog ma przyjemność patronować wyjątkowej książce Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego autorstwa Marzeny Żurek - wszechstronnie wykształconej doradczyni i edukatorki żywieniowej. Czy Tobi zachęci i zmobilizuje nasze dzieci do tego, by zdrowe menu na stałe zagościło w ich codzienności? Z pewnością wskaże im odpowiednie ścieżki i z ochotą razem z nami będą podążali po nich, czerpiąc przyjemność i wiele korzyści ze zdrowego stylu życia. (Czytaj więcej)


Od lat jest znanym psychodietetykiem. Teraz poszła o krok dalej. Napisała dwie książki dotyczące zdrowego odżywiania. Jedna ma trafić do dorosłych, druga do młodszych odbiorców. O obu wydaniach, a także o zdrowym odżywianiu, unikaniu „szybkich diet” i dietetycznych mitach, Karolina Golak rozmawiała z Marzena Żurek. (Czytaj więcej pdf)


Co o książce mówią eksperci?

"Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego" to zabawna, wierszowana bajka edukacyjna dla dzieci. Za pośrednictwem zabawnego kota dzieci poznają zasady zdrowego żywienia i dowiadują się jakie mogą być konsekwencje niewłaściwych nawyków żywieniowych. Autorka w łatwo przyswajalny sposób wyjaśnia m.in. jakie tłuszcze są niewskazane, a jakie wręcz zalecane. Umieszczone w książce przepisy są nie tylko inspiracją do wdrażania zdrowych posiłków, ale również rewelacyjnym sposobem na wspólne, rodzinne spędzanie czasu wolnego. Polecam książkę! Powinna być ona lekturą obowiązkową nie tylko dla dzieci zmagających się z nadwagą, otyłością czy dietą cukrzycową, ale dla wszystkich jako działania profilaktyki prozdrowotnej.

Magdalena Walkowicz
Z zawodu pedagog specjalny i terapeuta, z zamiłowania bajkoedukator i bajkoterapeuta. Prywatnie mama małej książkoholiczki.
Zwolennik nauki przez doświadczanie i zabawę.
@serce_pedagoga


Książka dla dzieci i rodziców, którzy dbają o zdrowe odżywianie i razem gotują. Moje dziecko chętnie słucha, jak kot Tobi opowiada w rymach i z humorem o zdrowych nawykach. Książka zawiera też przepisy na zdrowe łakocie, które można zrobić w domu w krótkim czasie i z łatwo dostępnych składników, pycha! 🙂

Katarzyna, mama Wojtka

Patroni medialni:

Kontakt

pcq